Nieodpowiedzialny kierowca Audi stracił prawo jazdy po serii wykroczeń na drodze. Policjanci z żagańskiej drogówki zatrzymali 25-letniego mężczyznę, który w kilka sekund popełnił szereg naruszeń przepisów ruchu drogowego. Za wszystkie wykroczenia otrzymał 42 punkty karne w konsekwencji czego straci prawo jazdy.

Kierowca Audi w kilka sekund nabierał 42 punkty karne
fot. Lubuska Policja

Incydent miał miejsce podczas rutynowej kontroli prędkości, kiedy to policjanci zauważyli, że audi przekracza ograniczenie prędkości do 50 kilometrów na godzinę i porusza się z prędkością 99 km/h. Kierujący pojazdem nie tylko przekraczał prędkość, ale także nie respektował podwójnej linii ciągłej oraz ominął wysepkę na drodze w lewej strony. Co gorsza, zignorował znak policjanta do zatrzymania pojazdu i próbował uciec przed kontrolą, ale został zatrzymany przez funkcjonariusza.

Zobacz:  Spotkanie dla przedsiębiorców z przedstawicielem Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej

Podczas kontroli okazało się, że Audi było również w złym stanie technicznym, mając rozbite zwierciadło zewnętrznego lusterka i zużyte opony. Kierowcy zatrzymano dowód rejestracyjny, a za swoje nieodpowiedzialne zachowanie na drodze dostał aż 42 punkty karne. Otrzymał również mandat w wysokości 2000 złotych. Na skutek przekroczenia limitu 24 punktów karnych, mężczyzna straci prawo jazdy na podstawie decyzji administracyjnej.

Policja podkreśla, że nie ma tolerancji dla rażących naruszeń przepisów ruchu drogowego, które zagrażają bezpieczeństwu na drodze. Dla takich wykroczeń przewidziane są surowe konsekwencje, w tym utrata uprawnień do prowadzenia pojazdu.

Co o tym sądzisz? Zostaw komentarz