Efektywna praca policjantów z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Żaganiu oraz owocna współpraca z włoską Policją doprowadziły do odzyskania pojazdu, który został skradziony w sierpniu bieżącego roku na terenie powiatu żagańskiego. Żagańscy mundurowi, przy wsparciu kolegów z Legnicy, zatrzymali 38-letniego mężczyznę, który usłyszał zarzut kradzieży.

Skradziony Volkswagen wraca do właściciela. 38-latek, który uciekł do Włoch zatrzymany w Legnicy
fot. Lubuska Policja

W wyniku intensywnych działań i współpracy międzynarodowej, policjanci z Wydziału Kryminalnego żagańskiej jednostki ustalili miejsce, gdzie mógł przebywać sprawca, i trop doprowadził ich aż do Legnicy.

Skradziony Volkswagen wraca do właściciela. 38-latek zatrzymany w Legnicy

Okazało się, że mężczyzna opuścił kraj po popełnieniu przestępstwa i udał się do Włoch. Jednakże, jego plany zostały pokrzyżowane i kiedy włoscy policjanci zidentyfikowali skradziony pojazd na terenie swojego kraju mężczyzna wrócił do Polski, gdzie po krótki czasie trafił w ręce Policji.

Zobacz:  Od stycznia wrócą bezpośrednie autobusy Szprotawa-Zielona Góra

38-latek musi teraz stawić czoła zarzutom kradzieży, za co grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5. W wyniku współpracy międzynarodowej, odzyskany we Włoszech skradziony Volkswagen, zostanie wkrótce zwrócony jego prawowitemu właścicielowi.

Co o tym sądzisz? Zostaw komentarz