W czwartek, 28 września, w dawnym klasztorze kanoników regularnych reguły św. Augustyna w Żaganiu rozpoczęły się uroczystości, podczas których świętowano 70-lecie służb konserwatorskich na Ziemi Lubuskiej.

70-lecie służb konserwatorskich na Ziemi Lubuskiej
fot. KW PSP w Gorzowie Wlkp./Gov.pl

Podczas uroczystego apelu, który rozpoczął st. bryg. Krystian Kosela, Zastępca Lubuskiego Komendanta Wojewódzkiego, wręczono medale i odznaki za opiekę nad zabytkami. Następnie, Lubuski Wojewódzki Konserwator Zabytków, dr Barbara Bielinis-Kopeć, otworzyła konferencję, podczas której omawiano kluczowe kwestie związane z ochroną i konserwacją zabytków województwa lubuskiego.

W trakcie panelu konferencyjnego zaproszeni goście mieli okazję wysłuchać prelekcji dotyczących doświadczeń i wyzwań, przed jakimi stoi Lubuski Urząd Ochrony Zabytków, współpracy służb konserwatorskich na obszarze polsko-niemieckim, ochrony zabytków sakralnych i archeologicznych, a także roli samorządowych służb w regionie.

Zobacz:  Od stycznia wrócą bezpośrednie autobusy Szprotawa-Zielona Góra

Następnego dnia, podczas konferencji w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia w Żaganiu omówiono tematy związane z ochroną i opieką nad zabytkami Ziemi Lubuskiej.

Co o tym sądzisz? Zostaw komentarz