W Żaganiu prace związane z przebudową drogi 1064F na wysokości ulicy Żelaznej trwają pełną parą. Starosta Henryk Janowicz spotkał się niedawno z prezesem Żagańskich Wodociągów i Kanalizacji, Cyprianem Maszlongiem, aby omówić postępy tego projektu. Przebudowa Żelaznej w Żaganiu obejmuje tzw. Mosty Doroty, czyli obiekty mostowe na rzece Bóbr, łączące centrum miasta z dzielnicą Moczyń. Te mosty, oznaczone jako M1 i M2, stanowią kluczowy element infrastruktury Żagania.

Przebudowa Żelaznej w Żaganiu idzie pełną parą
Zdjęcie ilustracyjne – fot. Pixabay

Obecnie przebudowa Żelaznej w Żaganiu idzie pełną parą, zwłaszcza na mniejszym obiekcie M2, którego docelowa długość wynosić będzie 47 metrów. W ciągu ostatniego miesiąca firma NOWAK-MOSTY, odpowiedzialna za wykonanie projektu, wykonała szereg ważnych prac, takich jak betonowanie płyty ustroju zespolonego, betonowanie płyt przejściowych oraz ułożenie izolacji termozgrzewalnych. Dodatkowo, rozpoczęto budowę murów z gruntu zbrojonego oraz prace związane z kapturami chodnikowymi.

Zobacz:  Seryjny złodziej z Żagania pójdzie siedzieć. 26-latek zaatakował policjanta w trakcie zatrzymania

Niedługo będzie możliwe przemieszczanie maszyn budowlanych po nowo przygotowanym moście, co pozwoli na rozpoczęcie prac związanych z rozbiórką znacznie większego obiektu M1. W tym samym czasie trwają prace na ul. Żelaznej, gdzie aktualnie modernizowana jest kanalizacja deszczowa, a także prowadzone są prace brukarskie – takie informacje zostały przekazane przez przedstawiciela firmy wykonawczej, którego cytuje serwis Starostwa Powiatowego w Żaganiu.

Równolegle do prac w Żaganiu, rozpoczęły się również roboty budowlane na moście na Kwisie w okolicach Trzebowa, oznaczonym jako obiekt M3. Na czas tych prac zbudowana została tymczasowa kładka dla pieszych, umożliwiająca bezpieczną przeprawę na drugą stronę rzeki.

Zobacz:  W Żaganiu powstanie basen jakiego jeszcze nie widzieliście. "Największa inwestycja w ostatnich latach"

Główne prace rozbiórkowe zostały zakończone. Obecnie na placu budowy prowadzone są prace porządkowe, a ekipa przygotowuje się do rozpoczęcia prac fundamentowych pod nową konstrukcją mostową, której docelowa długość wyniesie 134,5 metra. Dodatkowo, planowane jest przystąpienie do przebudowy niewielkiego mostu M4, który na razie cierpliwie oczekuje na swoją kolej.

Co o tym sądzisz? Zostaw komentarz