Już w sobotę, 2 września, okolice dworca kolejowego w Żaganiu staną się epicentrum kolejowych atrakcji województwa. IX Loko-Piknik w Żaganiu, to wydarzenie skierowane nie tylko do pasjonatów kolejnictwa, lecz także do szerokiej publiczności. Planowany program obfituje w różnorodne aktywności, a dla uczestników wydarzenia przygotowana zostanie specjalna oferta pociągów POLREGIO.

Loko-Piknik w Żaganiu. Kolejowe święto dla pasjonatów kolejnictwa
Pociąg POLREGIO – fot. POLREGIO

Podczas wydarzenia, odwiedzający będą mieli okazję cieszyć się wystawą różnorodnego taboru kolejowego oraz zasiąść za sterami symulatora lokomotywy. Dodatkową atrakcją będzie unikatowa makietowa prezentacja przygotowana przez uczniów Technikum Kolejowego w Żarach. Pasjonaci historii kolejnictwa z pewnością znajdą coś dla siebie na kolejowej wystawie w Muzeum Tradycji Żagańskiego Węzła Kolejowego. Wyjątkowym punktem programu będzie także parada lokomotyw, zapierająca dech w piersiach miłośników przeszłości kolei.

Zobacz:  Bezgotówkowe Kino Objazdowe przyjeżdża do Żagania!

O godzinie 13:00 przy równoległych torach ustawione zostaną lokomotywy SU46-029 oraz SU42-501, które o 13:00 wyruszą w emocjonujący wyścig na trasie Żagań – Żary. Meta znajdować się będzie się na dworcu w Żarach. Kolejnym wyjątkowym doświadczeniem będzie przejazd linią kolejową z Żagania do Szprotawy, która na co dzień pozostaje nieczynna.

Organizatorzy nie zapomnieli także o najmłodszych uczestnikach bowiem na terenie pikniku przewidziane są atrakcje dla dzieci.

POLREGIO przygotowało tego dnia specjalne pociągi okazjonalne, które w sobotę dostarczą Lubuszan na Loko-Piknik w Żaganiu.

Loko-Piknik w Żaganiu: Rozkład jazdy pociągów okazjonalnych

  • Zielona Góra Gł. 9:46 – Żary 10:49 – Żagań 11:02
  • Żagań 18:55 – Żary 19:23 – Zielona Góra Gł. 20:37
  • Żagań 11:30 – Tuplice 12:09
  • Tuplice 12:33 – Żagań 13:13
  • Żagań 16:00 – Szprotawa 16:33
  • Szprotawa 17:00 – Żagań 17:36
Zobacz:  Podczas zakupów zatrzymał poszukiwanego przez sąd mężczyznę

Bilety na przejazd można nabyć w kasie biletowej na stacji w Zielonej Górze oraz u kierownika pociągu. Bilet w dwie strony kosztuje 65 zł, natomiast cena biletu w jedną stronę to 40 zł. Dodatkowo, dostępne są ulgi ustawowe. Rezerwacja biletów odbywa się drogą e-mailową pod adresem rezerwacja.zielonagora@polregio.pl, w dni robocze w godzinach od 7:00 do 15:00. Liczba biletów jest ograniczona.

IX Loko-Piknik w Żaganiu to wydarzenie, które każdy miłośnik kolei powinien odnotować w swoim kalendarzu.

Co o tym sądzisz? Zostaw komentarz