W poniedziałek 27 lutego. Kierująca samochodem marki Volvo, 18-letnia kobieta, zignorowała znak STOP i wjechała na skrzyżowanie, doprowadzając do zderzenia z innymi pojazdami. Wypadek w Żaganiu miał miejsce na skrzyżowaniu ulic Kochanowskiego i Bema.

Wypadek w Żaganiu na skrzyżowaniu Kochanowskiego i Bema
Wypadek w Żaganiu na skrzyżowaniu Kochanowskiego i Bema – fot. Lubuska Policja

Zdjęcia z wideorejestratora zarejestrowały cały wypadek w Żaganiu, który wyglądał bardzo niebezpiecznie. Samochód Volvo doprowadził do zderzenia z prawidłowo jadącym samochodem osobowym Citroenem C3, którym kierowała 47-latka i przewrócił się na lewy bok, a w wyniku kolejnego uderzenia zderzył się z dojeżdżającym Citroenem Berlingo. W pojazdach znajdowali się również pasażerowie, w tym dwójka dzieci. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało, jednak jedna osoba została przewieziona do szpitala.

Zobacz:  Stanęła na krawędzi i chciała skoczyć z mostu. Do zmiany zdania nakłonili ją przechodnie i policjantka

Przyczyną wypadku była nieprzestrzeganie przepisów drogowych przez kierującą Volvo, która zlekceważyła znak STOP i wjechała na skrzyżowanie. Niestety, takie zachowanie bardzo często kończy się tragicznie. 18-letnia kierująca została zatrzymana i odebrano jej prawo jazdy. Sprawa zostanie rozpatrzona w sądzie.

Policja apeluje do wszystkich kierowców o przestrzeganie przepisów drogowych, zwłaszcza znaków i sygnałów, które mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa na drodze. Znak STOP oznacza zakaz wjazdu na skrzyżowanie bez zatrzymania się przed drogą z pierwszeństwem, kierujący zobowiązany jest ustąpić pierwszeństwa przejazdu wszystkim uczestnikom ruchu poruszającym się drogą z pierwszeństwem.

Co o tym sądzisz? Zostaw komentarz