Skuteczna praca policjantów z Iłowej doprowadziła do zatrzymania mężczyzny podejrzanego o napad na taksówkarza w Wymiarkach. Klient stał się agresywny wobec kierowcy po wykonanym kursie, groził mi, zażądał zwrotu opłaty i przywłaszczył jego portfel. Zatrzymany 24-letni mieszkaniec Częstochowy, który posiadał nakaz odbycia kary ponad roku pozbawienia wolności, został tymczasowo aresztowany.

24-letni napastnik zatrzymany za napad na taksówkarza
fot. Lubuska Policja

Wydarzenie miało miejsce w niedzielę, 8 października, w Wymiarkach, gdzie mężczyzna zamówił taksówkę z Żar. Po ukończonym kursie, klient nagle stał się agresywny, próbując wywierać presję na kierowcy. Groził mu uszkodzeniem ciała i wymusił na nim zwrot należności. W rezultacie skonfiskował portfel z 900 złotymi i uciekł z taksówki. Na podstawie zgłoszenia, policjanci z Iłowej skutecznie wytypowali podejrzanego oraz jego miejsce zamieszkania, co doprowadziło do jego późniejszego aresztowania.

Zobacz:  Akt oskarżenia za włamania do naczep ciężarówek w Iłowej trafił do sądu

Napad na taksówkarza w Wymiarkach. Zatrzymany to poszukiwany 24-latek z Częstochowy

Okazało się, że zatrzymany 24-letni mieszkaniec Częstochowy był poszukiwany przez częstochowski sąd w związku z wyrokiem na karę pozbawienia wolności wynoszącą rok i dwa miesiące. Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował wniosek o tymczasowe aresztowanie podejrzanego, a Sąd Rejonowy w Żaganiu podjął decyzję o stosowaniu tego środka zapobiegawczego wobec mężczyzny. Za popełnione przestępstwo rozboju grozi mu kara pozbawienia wolności w przedziale od 2 do 15 lat.

Co o tym sądzisz? Zostaw komentarz