Już za kilka odbędzie się kolejna edycja polsko-niemieckiej imprezy, która składać się będzie z dwóch części. Pierwszą z nich, Weisse Tafel w Szprotawie, zaplanowano 13 maja, natomiast druga odbędzie się 17 czerwca w Sprembergu.

Weisse Tafel w Szprotawie i Sprembergu
Zdjęcie ilustracyjne – fot. Pixabay

13 maja o godzinie 17.00 przy szprotawskim ratuszu, odbędzie się piknik, podczas którego polscy i niemieccy uczestnicy będą mogli wspólnie biesiadować przy wielometrowym stole, przyozdobionym na biało. Impreza będzie miała oprawę muzyczną, a na scenie zaprezentują się zespoły z Polski i Niemiec.

Weisse Tafel w Szprotawie to doskonała okazja do spróbowania specjałów z kuchni polskiej i niemieckiej oraz nawiązania prywatnych kontaktów między mieszkańcami obu zaprzyjaźnionych miast. Organizatorzy zachęcają do ubrania się na biało i przyniesienia ze sobą potraw i napojów, którymi chętnie podzielą się z innymi uczestnikami.

Zobacz:  W czwartek 28.09. zawyją syreny alarmowe w Żaganiu, Szprotawie i okolicach. Dlaczego i co to znaczy?

Drugą część imprezy zaplanowano na 17 czerwca w Sprembergu. Aby wziąć udział w tym wydarzeniu należy się zapisać do 1 czerwca br. osobiście w budynku Centrum Aktywności Społecznej (dawny budynek Magdalenek), III piętro, pokój 306, lub telefonicznie pod numerem 68 376 07 72.

Weisse Tafel to wspaniała biesiada ponad granicami i idealna okazja, aby poznać nowych ludzi i skosztować smaków z kuchni obu krajów.

Co o tym sądzisz? Zostaw komentarz