Już wkrótce dzieci i młodzież z gminy Szprotawa będą mogły skorzystać z bezpłatnych usług stomatologicznych dostępnych w nowoczesnym dentobusie.

Dentyści z Dentobusu zadbają o zdrowe zęby młodzieży w Szprotawie
fot. Pixabay

28 grudnia 2022 roku burmistrz Szprotawy, Mirosław Gąsik, podpisał porozumienie z firmą „Dental-Med”, oferującą usługi w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia. Mobilny gabinet dentystyczny będzie wyposażony w niezbędny sprzęt i narzędzia do badań i diagnostyki stanu uzębienia.

Uczniowie polskich i ukraińskich szkół podstawowych i ponadpodstawowych, których organem prowadzącym jest Gmina Szprotawa, będą mogli skorzystać z bezpłatnego badania stanu uzębienia i dziąseł w nowoczesnym Dentobusie. Burmistrz Gąsik zachęca do wzięcia udziału w programie bezpłatnej profilaktyki stomatologicznej, podkreślając, że próchnica to nie tylko problem estetyczny.

Zobacz:  Velo Sprotavia prawie gotowa

Koszty świadczeń stomatologicznych pokrywane są ze środków Narodowego Funduszu Zdrowia, dzięki czemu rodzice nie muszą ponosić dodatkowych opłat związanych z dojazdem do dentysty. Dentobus pojawi się przy każdej z gminnych szkół, a wszystko, co trzeba zrobić, aby skorzystać z bezpłatnej opieki stomatologicznej, to podpisać oświadczenie dostępne we wszystkich placówkach szkolnych. Harmonogram wizyt podany zostanie przez poszczególne szkoły.

1 komentarz

Co o tym sądzisz? Zostaw komentarz