Jeden z największych na świecie producentów części motoryzacyjnych Minth Group inwestuje w Wiechlicach. Motoryzacyjny gigant wybuduje w gminie Szprotawa zakład produkcyjno-magazynowy o powierzchni ponad 50 tys. m2.

Motoryzacyjny gigant - Minth Group inwestuje w Wiechlicach
fot. fragment serwisu internetowego Szprotawa.pl

Minth Group to firma o tajwańskim rodowodzie, z główną siedzibą w Chinach kontynentalnych. Spółka zatrudnia obecnie ponad 18 tys. pracowników w 50 zakładach na całym świecie (Chiny, USA, Japonia, Meksyk, Wielka Brytania, Niemcy, Czechy, Serbia) a swoją polską siedzibę, inwestor zarejestrował w Szprotawie.

W piątek, 23 września, podpisano list intencyjny i wmurowano kamień węgielny pod budowę fabryki Minth Group w Wiechlicach. Nowy zakład ma produkować komponenty do aut osobowych i zalicza się do światowej pierwszej setki producentów z branży automotive. – W zakładzie produkowane będą części dla takich marek jak Mercedes, Tesla, Renault a w przyszłości także dla Posche, BMW, Audi i innych – czytamy na stronie Urzędu Miasta Szprotawa.

Mignen Sp. z o.o. będzie wzorowym przykładem dla innych inwestorów i bezpiecznym oraz przyjaznym pracodawcą dla mieszkańców – powiedział Weiwang Wang, General Manager w Mignen Sp. z o.o.

Inwestycja w podszprotawskich Wiechlicach pochłonie 80 mln euro i obejmie powierzchnię 12 hektarów. Mignen Sp. z o.o. zapewni zatrudnienie dla niemal 500 pracowników i choć fabryka ma być gotowa w przyszłym roku, już teraz można zauważyć pierwsze efekty współpracy – azjatycki inwestor zostanie strategicznym sponsorem klubu KS „Sprotavia” Szprotawa.

Co o tym sądzisz? Zostaw komentarz