Dzięki porozumieniu pomiędzy Gminą Szprotawa, Związkiem Powiatowo-Gminnym Powiatu Żagańskiego a Urzędem Marszałkowskim w Zielonej Górze, mieszkańcy zyskają nowe możliwości podróżowania. Planowane jest uruchomienie nowych linii autobusowych, które skrócą czas i ułatwią bezpośrednie podróże do Zielonej Góry. Autobusy Szprotawa-Zielona Góra mają wrócić na trasy w styczniu.

Od stycznia wrócą bezpośrednie autobusy Szprotawa-Zielona Góra
Zdjęcie ilustracyjne – fot. Pixabay

Aktualnie funkcjonujące linie 102 i 103 ustąpią miejsce nowej linii 100. Będą to bezpośrednie autobusy Szprotawa-Zielona Góra, które będą jeździć przez Pasterzowice, Witków, Siecieborzyce, Kożuchów, Mirocin Dolny. Dodatkowo, linia 118 z Żagania do Nowej Soli obejmie trasę przez Szprotawę, Pasterzowice, Borowinę, Nowe Miasteczko.

Zobacz:  Zmiany w rozkładach jazdy autobusów. Nowa linia Żagań-Gozdnica i powrót autobusów na Brzozową w Szprotawie

Burmistrz Mirosław Gąsik, podkreśla, że to bardzo dobra informacja dla niezmotoryzowanych mieszkańców gminy:

Po wielomiesięcznych negocjacjach zawarliśmy kontrakt, który przewiduje cztery codzienne trasy do Zielonej Góry w dni robocze oraz dwie trasy w weekendy. Dodatkowo, pięć codziennych połączeń autobusowych do Nowej Soli w dni robocze oraz dwie trasy w weekendy. – mówi Burmistrz Szprotawy.

Nowe połączenia autobusowe stanowią znaczący krok w eliminacji barier komunikacyjnych, szczególnie dotkliwych dla osób starszych, pozbawionych własnego środka transportu, oraz młodzieży dojeżdżającej do szkół. Wprowadzenie tych zmian to korzystna perspektywa dla społeczności lokalnej, otwierając nowe możliwości mobilności i dostępu do ważnych miejsc i głównych miast w regionie.

Co o tym sądzisz? Zostaw komentarz