W czwartek, 19 października, na terenie miejscowości Bobrzany, 35-letni kierowca Skody doświadczył konsekwencji zbyt szybkiej jazdy w obszarze zabudowanym. Mężczyzna rozpędził swój pojazd do 107 kilometrów na godzinę, mimo że obowiązywało tam ograniczenie prędkości do 40 kilometrów na godzinę. Utrata prawa jazdy za przekroczenie prędkości to dotkliwa kara dla kierowców ale nie jedyna.

Wysoki mandat i utrata prawa jazdy za przekroczenie prędkości
fot. KPP w Żaganiu

Patrol żagańskiej drogówki, prowadzący kontrolę w miejscowości Bobrzany, nie pozostał obojętny na tak rażące naruszenie przepisów drogowych i zatrzymał kierowcę do kontroli. Okazało się, że przekroczył on dozwoloną prędkość o aż 67 kilometrów na godzinę.

Bobrzany: Wysoki mandat i utrata prawa jazdy za przekroczenie prędkości

Za swoje nieodpowiednie zachowanie na drodze, mężczyzna otrzymał surowy mandat w wysokości 2000 złotych i aż 14 punktów karnych. Co więcej, stracił prawo jazdy. Nadmierna prędkość stanowi jedną z głównych przyczyn groźnych wypadków na drogach, dlatego funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji Żaganiu nie mają taryfy ulgowej dla kierowców, którzy rażąco łamią przepisy, szczególnie w obszarze zabudowanym.

Co o tym sądzisz? Zostaw komentarz