W piątek, 22 września, funkcjonariusze Komisariatu Policji w Iłowej otrzymali doniesienie o kradzieży ładowarki teleskopowej o szacowanej wartości 300 tysięcy złotych. Zgłoszenie dotyczyło terenu tartaku w miejscowości Jankowa Żagańska, a skradziona maszyna budowlana miała poruszać się w kierunku miejscowości Witoszyn.

Skradziona maszyna budowlana za 300 tys. zł odnaleziona w lesie. Dwie osoby tymczasowo aresztowane
fot. Lubuska Policja

Na miejsce zdarzenia zostali natychmiast skierowani policjanci, którzy podjęli działania w celu ustalenia tożsamości sprawców oraz odnalezienia skradzionego pojazdu. Grupa dochodzeniowo-śledcza z technikiem kryminalistycznym rozpoczęła śledztwo, a mundurowi ruszyli w teren, aby złapać przestępców na gorącym uczynku.

Efektywność działań policji była imponująca, ponieważ w trakcie operacji udało się zatrzymać dwie osoby – 54-letnią kobietę i 56-letniego mężczyznę, którzy zostali uznani za podejrzanych o kradzież. Dalsze czynności pozwoliły szybko ustalić miejsce, w którym sprawcy ukryli skradziony sprzęt. Ładowarka została znaleziona w lesie, kilka kilometrów od miejsca kradzieży, a odzyskane mienie w całości trafiło z powrotem do pokrzywdzonego.

Co o tym sądzisz? Zostaw komentarz