Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Iłowej, zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o uczestnictwo w ukryciu i demontażu skradzionego pojazdu. Wartość kradzionego samochodu oszacowano na blisko 40 tysięcy złotych. Sprawcy odpowiedzą przed sądem za paserstwo.

Paserstwo części samochodowych
fot. Lubuska Policja

Cała sytuacja rozpoczęła się po uzyskaniu informacji przez funkcjonariuszy pionu kryminalnego iłowskiego komisariatu, że odnaleziono zdemontowany samochód, który został skradziony na terenie Niemiec. Niezwłocznie podjęto działania i udano się pod wskazany adres, gdzie policjanci przeprowadzili niezbędne czynności. Oględziny miejsca oraz zabezpieczenie śladów kryminalistycznych były kluczowe dla postępowania.

Iłowa: Dwóch zatrzymanych za paserstwo części samochodowych

Efektem było zatrzymanie dwóch podejrzanych mężczyzn. Ponadto, podjęto współpracę z niemiecką policją w celu przekazania pojazdu jego prawowitemu właścicielowi. 50-letniemu mężczyźnie zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego, natomiast 37-latek trafił do Aresztu Śledczego na trzy miesiące.

Zobacz:  Kiedy będzie gotowa autostrada A18? GDDKiA podała termin

Paserstwo jest przestępstwem zagrożonym surowymi karami, zgodnie z art. 291 kodeksu karnego. Osobom podejrzanym o tę działalność grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Co o tym sądzisz? Zostaw komentarz