Policjanci odnaleźli zaginioną 13 listopada mieszkankę miejscowości Czerna. Zaginiona 75-latka z Czernej odnalazła się cała i zdrowa. Jak się okazało, kobieta zgubiła się podczas spaceru po lesie.

Zaginiona 75-latka z Czernej odnaleziona
fot. Lubuska Policja

Zaginięcie kobiety zgłosiła rodzina w niedzielę, 13 listopada, wieczorem. 75-latka wyjechała w południe z domu na rowerze po czym kontakt z nią się urwał a jej telefon komórkowy był nieaktywny. W Komendzie Powiatowej Policji w Żaganiu ogłoszono alarm i ściągnięto wszystkich funkcjonariuszy aby zapewnić jak największe siły w trakcie poszukiwań. Zadysponowano również policyjnego przewodnika z psem tropiącym i przekazano informacje o poszukiwaniach Państwowej Straży Pożarnej.

Zobacz:  Podczas zakupów zatrzymał poszukiwanego przez sąd mężczyznę

Czerna: Zaginiona 75-latka odnaleziona

Już po kilkunastu minutach od rozpoczęcia działań, służby odnalazły w dukcie leśnym w miejscowości Czerna rower należący do kobiety, przy którym znajdował się jej rozładowany telefon. Zaczęto sprawdzać przyległy teren leśny. Po kilku godzinach policjanci zauważyli kobietę, którą okazała się właśnie zaginiona 75-latka z Czernej. Kobieta nie wiedziała, że trwają jej poszukiwania.

Jak ustalono, wyjechała rowerem do lasu a następnie chciała się przejść, jednak odeszła za daleko i nie potrafiła wrócić do miejsca, gdzie zostawiła rower. Seniorka wróciła do domu cała i zdrowa.

Co o tym sądzisz? Zostaw komentarz