Aktem oskarżenia do sądu zakończyło się postępowanie prowadzone przez funkcjonariuszy Komisariatu Policji w Iłowej we współpracy z Prokuraturą Rejonową w Żaganiu. Włamania do naczep samochodów ciężarowych, zbiorników paliwa oraz lawet z pojazdami, miały miejsce w ubiegłym roku na terenie stacji paliwowych w Iłowej. Zarzuty usłyszało trzech mężczyzn w wieku od 25 do 35 lat.
Prokuratura Rejonowa w Żaganiu oraz policjanci z Komisariatu Policji w Iłowej zakończyli aktem oskarżenia sprawę włamań do których doszło w ubiegłym roku. W wyniku podjętej pracy operacyjnej, zastosowania obserwacji oraz współpracy ze służbami kryminalnymi z województwa dolnośląskiego zatrzymano trzech mężczyzn, z których dwóch było poszukiwanych do odbycia kary pozbawienia wolności. Włamania do naczep samochodów ciężarowych oraz pozostałe przestępstwa, których dopuścili się oskarżeni mężczyźni, spowodowały szacunkowo ponad 150 tysięcy złotych strat.
Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego, oskarżeni mężczyźni usłyszeli zarzuty związane z kradzieżą oraz kradzieżą z włamaniem. Jedna z osób usłyszała aż 14 zarzutów. Akt oskarżenia przeciwko mężczyznom trafił do sądu. Za popełnione przestępstwa grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.
18 lipca 2012, 12:39 prawo gazeta prawna Deregulacja: większość Polaków chce ułatwienia dostępu do zawodów. 65 proc. respondentów CBOS – głównie młodzi ludzie – jest za deregulacją i ułatwieniem dostępu do zawodów oraz za rynkową weryfikacją umiejętności osób wykonujących te zawody. NA CZYM POLEGA RYNKOWA WERYFIKACJA UMIEJĘTNOŚCI I WIEDZY PRAWNIKÓW? Jak wynika z deklaracji ankietowanych, 55 proc. jest za tym, aby dostęp do wykonywania niemal wszystkich zawodów był łatwy, a jakość usług weryfikował rynek, więc sami klienci, a nie żeby dostęp do wykonywania sporej części zawodów był ograniczony, a wiedzę i umiejętności kandydatów do zawodu sprawdzały samorządy zawodowe i urzędnicy