MZK Żagań uruchomił nowe połaczenia autobusowe Szprotawy z największymi miastami regionu. W poniedziałek, 28 lutego, na trasy wróciły autobusy do Zielonej Góry i Nowej Soli.

Szprotawa: Wróciły autobusy do Zielonej Góry i Nowej Soli
fot. Pixabay

Wznowione połaczenia, obsługiwane będą przez Miejski Zakład Komunikacyjny w Żaganiu, który otrzymał już wszystkie zezwolenia do jego obsługi poza Gminą Szprotawa. Co prawda autobusy do Zielonej Góry nie pojadą bezpośrednio ale dzięki temu udało się urchomić więcej połaczeń – 8 w dni robocze oraz po 4 w soboty i niedziele. Dotychczasowe linie 102 i 103 zostały przedłużone i autobusy do Nowej Soli zostały skomunikowane z pociągami i autobusami do Zielonej Góry i z powrotem.

– Stale rozszerzamy naszą ofertę transportu publicznego. Po latach regresu w tej kwestii i likwidacji wielu połączeń, Gmina Szprotawa będzie miała najlepszy rozkład jazdy od wielu lat, obejmujący również wiele połączeń w weekendy – mówi burmistrz Mirosław Gąsik.

Autobusy do Nowej Soli ze Szprotawy będą jeździć na dwóch liniach: 102 przez Pasterzowice, Witków, Siecieborzyce, Rusinów oraz Kożuchów i 103 przez Henryków, Dzikowice, Borowinę, Długie oraz Nowe Miasteczko. Linia 103 dodatkowo będzie dojeżdżać aż do szpitala.

Autobusy obu linii, będą zatrzymywać się na dworcu w Szprotawie oraz na przystankach Netto, Młynarska oraz Kościuszki.

Co o tym sądzisz? Zostaw komentarz