Komendant Powiatowy Policji w Żaganiu, Marcin Sapun, dokonał zmian na stanowiskach Komendantów Komisariatów Policji w Szprotawie i Iłowej. Powodem była emerytura poprzednich komendantów, którzy służyli w Policji przez wiele lat.

Nowi komendanci w Szprotawie i Iłowej
fot. KPP w Żaganiu

Komisariat Policji w Szprotawie będzie teraz kierowany przez nadkomisarza Damiana Szafrańca, który dotychczas był ekspertem w Zespole do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Żaganiu. Natomiast komisariat w Iłowej będzie prowadzony przez aspiranta sztabowego Andrzeja Stróżyka, który był kierownikiem referatu zespołu dzielnicowych w tamtejszym Komisariacie Policji.

Zmiany te są konieczne dla zapewnienia ciągłości pracy policji na terenie powiatu, a także w celu zwiększenia efektywności działań na rzecz bezpieczeństwa obywateli. Nowi komendanci będą mieli za zadanie kontynuować dotychczasową pracę i wprowadzać swoje własne pomysły, aby zwiększyć skuteczność działań policji.

Zobacz:  Skradziona maszyna budowlana za 300 tys. zł odnaleziona w lesie. Dwie osoby tymczasowo aresztowane

Komisarz Zbigniew Krzyszczyk i podinspektor Ryszard Hryniewiecki po wielu latach w Policji zakończyli swoją służbę i przeszli na zasłużoną emeryturę.

Nowi komendanci już rozpoczęli swoją pracę i z pewnością będą dążyć do zapewnienia bezpieczeństwa na terenie powiatu, a także do poprawy wizerunku policji w oczach społeczeństwa.

Co o tym sądzisz? Zostaw komentarz