Samorządowcy z Żar, Żagania, Sulechowa i Niegosławic podpisali umowy na termomodernizację lubuskich placówek oświatowych, które zostaną zrealizowane w ramach programu REACT-EU, dzięki unijnemu wsparciu z RPO (Regionalnego Programu Operacyjnego).

Otrzymaliśmy 8 mln złotych na termomodernizację szkół w Żaganiu i Suchej Dolnej. To unijna pomoc z programu REACT-EU
fot. Pixabay

Wartość dofinansowań wynosi od ponad 1 do 6 mln zł. Część środków przeznaczona jest na budowę pawilonu rehabilitacyjnego przy Lubuskim Centrum Ortopedii w Świebodzinie, a pozostała część, ponad 30 mln zł, zostanie przeznaczona na wsparcie oświaty w celu pomocy w zmniejszeniu kosztów funkcjonowania placówek edukacyjnych i podniesienia poziomu kształcenia. Najwięcej pieniędzy otrzymał powiat żagański, prawie 5 mln zł, na termomodernizację Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Żaganiu.

Zobacz:  Podczas zakupów zatrzymał poszukiwanego przez sąd mężczyznę

Powiat żagański otrzymał prawie 5 milionów złotych na termomodernizację Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Żaganiu. Realizacja projektu pozwoli na obniżenie kosztów związanych z dużymi cenami energii, a także polepszenie wizerunku placówki i przyciągnięcie młodzieży. Henryk Janowicz, starosta żagański, podkreślił dobrą współpracę między samorządami na różnych szczeblach w województwie lubuskim. Dofinansowanie zostało udzielone w ramach programu REACT-EU, którego celem jest pomoc w wyjściu z kryzysu po pandemii COVID-19.

Ze wsparcia skorzysta również Sucha Dolna w gminie Niegosławice do której trafiła kwota ponad 3 mln złotych na termomodernizację Szkoły Podstawowej.

Co o tym sądzisz? Zostaw komentarz