Mieszkańcy dwóch obwodów wyborczych, którzy zamierzają w niedzielę zagłosować w wyborach do Sejmu i Senatu muszą pamiętać że dwie Obwodowe Komisje Wyborcze w Żaganiu zmieniły swoje siedziby. O zmianach poinformował serwis internetowy Urzędu Miasta.

Dwie Obwodowe Komisje Wyborcze w Żaganiu zmieniły swoje siedziby. Gdzie głosować?
Zdjęcie ilustracyjne – fot. Unsplash

Gmina Żagań o statusie miejskim poinformowała, że swoje siedziby zmieniły dwie Obwodowe Komisje Wyborcze w Żaganiu. Chodzi komisje nr 2 oraz nr 7.

Obwodowa Komisja Wyborcza nr 7 w Żaganiu przeniesie swoją siedzibę do Hali Sportowej kompleksu Arena Żagań. Sala wyborcza znajdować się będzie na parterze budynku przy ul. Kochanowskiego 6. Wcześniej mieszkańcy tego obwodu głosowali w Zakładzie Gospodarki Mieszkaniowej w Żaganiu. Obszar obwodu głosowania nr 7 obejmuje ulice: 11 Batalionu Dowodzenia, gen. Bema, Bolesława Kędzierzawego, Kochanowskiego, Koszarowa, Miodowa, Plater, Traugutta oraz Władysława Łokietka.

Zobacz:  Od stycznia wrócą bezpośrednie autobusy Szprotawa-Zielona Góra

Kolejną ważną zmianą jest numeru sali Obwodowej Komisji Wyborczej nr 2 w Żaganiu. Nowa siedziba tej komisji znajduje się teraz w Publicznej Szkole Podstawowej nr 7, w sali lekcyjnej nr 28 przy ul. Żarskiej 1 (wejście od strony ulicy Żarskiej). Wcześniej mieszkańcy tego obwodu głosowali w sali lekcyjnej nr 01. Obszar obwodu głosowania nr 2 to ulice: Osiedle na Górce, Podgórna, Reymonta oraz Żarska.

Wybory 2023 w powiecie żagańskim: gdzie oddać głos?

Mieszkańcy Żagania oraz powiatu żagańskiego, będą mogli w niedzielę oddać głos w wyborach do Sejmu i Senatu. Państwowa Komisja Wyborcza przygotował w tym celu wyszukiwarkę obwodowych komisji wyborczych. Pod tym adresem można sprawdzić gdzie mieści się siedziba Obwodowej Komisji Wyborczej właściwa dla miejsca zamieszkania. Bądźmy gotowi na zmiany i zaangażujmy się w proces demokratycznego głosowania, który stanowi fundament naszego Państwa – w niedzielę 15 października idźmy wszyscy na wybory.

Co o tym sądzisz? Zostaw komentarz