W nadchodzących wyborach parlamentarnych, które odbędą się w najbliższą niedzielę, 15 października, Ogólnopolska Grupa Badawcza przeprowadzi badanie Exit Poll i zorganizuje własny wieczór wyborczy. Dzięki nawiązanej współpracy, portal Żagań24 online jako jedyny w powiecie żagańskim opublikuje zebrane wyniki Exit Poll w Żaganiu i przeprowadzi transmisję wieczoru wyborczego OGB Pro.

Tylko u nas! Wyniki Exit Poll w Żaganiu oraz wieczór wyborczy OGB już 15 października
Żagań24 online pokaże wyniki Exit Poll w Żaganiu oraz wieczór wyborczy OGB już 15 października tuż po zamknięciu lokali wyborczych – fot. materiały prasowe/OGB

Badanie Exit Poll będzie realizowane przez 700 ankieterów z OGB, którzy pracują w 300 wybranych punktach w całym kraju. W ciągu dnia ci ankieterzy zbiorą od 75 do 90 tysięcy ankiet. Wyniki tego badania zostaną udostępnione na stronie StanPolityki.pl oraz podczas relacji online. Prezentowane będą dane z 41 okręgów wyborczych, informacje o podziale mandatów oraz wstępne rezultaty wyborów do Senatu.

Po zamknięciu lokali wyborczych, 500 obserwatorów OGB będzie monitorować proces liczenia głosów w komisjach, a zebrane przez nich informacje zostaną udostępnione w formie „Early Late Poll,” czyli częściowych danych z komisji. Dzięki wyłącznej współpracy z OGB na terenie powiatu żagańskiego, portal Żagań24 online jako pierwszy opublikuje wyniki Exit Poll w Żaganiu i z naszego okręgu wyborczego.

Zobacz:  W Żaganiu powstanie basen jakiego jeszcze nie widzieliście. "Największa inwestycja w ostatnich latach"

Jest to zdecydowanie największy projekt badawczy w naszej historii, ale jesteśmy na niego bardzo dobrze przygotowani. Będzie to pierwsze tego typu badanie w Polsce, gdzie nie tylko uzyskamy wyniki ogólnopolskie, ale także szczegółowe dane w każdym okręgu wyborczym. Zapytamy też wyborców o kluczowe kwestie, które miały wpływ na ich decyzje w dniu głosowania. Wiele osób zapomina, że wybory parlamentarne to tak naprawdę osobne 41 wyborów w okręgach, a nasze badanie opiera się właśnie na tym. Mamy nadzieję, że o godzinie 21:00 podamy dokładniejszy podział mandatów do Sejmu niż konkurencyjne badanie Exit Poll dla stacji telewizyjnych. – mówi Łukasz Pawłowski, prezes Ogólnopolskiej Grupy Badawczej

Żagań24 online pokaże wyniki Exit Poll w Żaganiu oraz wieczór wyborczy OGB już 15 października

Wyniki badania Exit Poll OGB zostaną opublikowane na ponad stu lokalnych portalach internetowych w całym kraju w ramach współpracy w ramach „Lokalnej Sieci Wyborczej.” Na terenie powiatu żagańskiego współpracę z Ogólnopolską Grupą Badawczą nawiązał portal Żagań24 online, który będzie transmitował wieczór wyborczy OGB Pro w Żaganiu od godziny 20:30 w niedzielę na swojej stronie głównej oraz na platformach społecznościowych i jako pierwszy zaprezentuje wyniki Exit Poll w Żaganiu. Wszystkie dane będą dostępne również na stronie StanPolityki.pl.

Zobacz:  Spotkanie dla przedsiębiorców z przedstawicielem Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej

Relacja z tego wieczoru wyborczego opierać się będzie na narzędziu „Magic Wall,” które jest pierwszym tego typu w Polsce do prezentowania wyników wyborów. Dostępna będzie także specjalna aplikacja „OGB Pro – Story Wall” dostępna na urządzenia mobilne z systemem iOS i Android.

Transmisja wieczoru wyborczego na platformach społecznościowych będzie pierwszym takim projektem w Polsce na taką skalę, z dużym naciskiem na platformy takie jak TikTok, które są ważnym źródłem informacji dla młodszych wyborców. Agencja Big Data For Leaders będzie wspierać OGB w relacji na platformach społecznościowych.

Życie polityczne w coraz większym stopniu rozgrywa się w internecie. Portal X wyznacza przecież rytm politycznych wydarzeń silniej niż gazety. Na Facebooku odbywa się większość dyskusji społeczności działaczy i sympatyków partii, a TikTok zaczyna zastępować telewizję jako źródło informacji w młodszych grupach wiekowych. Inicjatywa Internetowego Wieczoru Wyborczego OGB Pro jest naturalną odpowiedzią na potrzeby milionów osób, które politykę konsumują głównie w internecie. – podkreśla Mateusz Sabat, CEO Big Data For Leaders.

Zobacz:  Sypnęło śniegiem, trudne warunki drogowe w regionie

W projekcie biorą udział także studenci Uniwersytetu Warszawskiego pod opieką dr. Seweryna Dmowskiego z Wydziału Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych. Pomogą oni w analizie wyników wyborów w czasie rzeczywistym, tworząc tym samym pierwszy w Polsce „Decision Desk,” co pozwoli na wcześniejsze przewidzenie ostatecznych wyników wyborów do Sejmu i Senatu. Dr. Seweryn Dmowski z Wydziału Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych UW podkreśla, że uczestnictwo w projekcie to unikatowa okazja dla studentów do zdobycia praktycznych umiejętności i doświadczenia, których nie można zdobyć jedynie w sali wykładowej.

Co o tym sądzisz? Zostaw komentarz