Zwycięzcą wyborów parlamentarnych zostało Prawo i Sprawiedliwość uzyskując 33,5% głosów, taki wynik oznacza, że choć partia wygrała wybory nie uzyska sejmowej większości. W sumie do parlamentu ma szansę wejść 5 ugrupowań. W ramach Lokalnej Sieci Wyborczej OGB Pro, prezentujemy wyniki exit poll z okręgu nr 8 obejmującego województwo lubuskie – tu wyraźnie wygrała Koalicja Obywatelska.

Wyniki exit poll: Jak głosowaliśmy w wyborach do sejmu i senatu
Ankieterzy exit poll OGB Pro – fot. OGB Pro

Wyniki exit poll: Jak głosowało Lubuskie?

Zgodnie z sondażowymi przewidywaniami, opublikowanymi przez nas w piątek wieczorem, Lubuszanie oddali swoje głosy na Koalicję Obywatelską, która zdobyła 43,1 proc. głosów. Prawo i Sprawiedliwość, otrzymało 21,9 proc. głosów, kolejne miejsca zajęły Trzecia Droga – 12,6 proc.; Nowa Lewica – 11,7 proc.; Konfederacja 5,1 proc.

Wyniki exit poll lubuskie.
Wyniki exit poll – lubuskie – fot. OGB Pro

Wyniki exit poll do senatu: Kogo wybraliśmy w Żaganiu

Sondażowe wyniki exit poll do senatu dostarczone przez Ogólnopolską Grupę Badawczą, wskazują, że w okręgu nr 22 mandat senatorski zdobył kandydat Paktu Senackiego, Wadim Tyszkiewicz.

Według predykcji OGB Pro, pewnych mandatów dla Paktu Senackiego jest 45, Prawo i Sprawiedliwość może liczyć na 14 mandatów, w 41 okręgach sytuacja nie jest jeszcze rozstrzygnięta.

Śledźcie na bieżąco nasz wieczór wyborczy OGB Pro, który transmitujemy na Facebooku oraz w naszych serwisach lokalnych Żary24 online oraz Żagań24 online.

Co o tym sądzisz? Zostaw komentarz