Najnowszy sondaż poparcia w okręgu wyborczym numer 8 (Zielona Góra) pokazuje aktualny stan rywalizacji politycznej przed zbliżającymi się wyborami. Wyniki tego ostatniego przed ciszą wyborczą badania, dostarczone dzięki współpracy z Ogólnopolską Grupą Badawczą, rzucają światło na to, jak mogą rozkładać się mandaty w naszym regionie podczas nadchodzących wyborów.

Najnowszy sondaż poparcia w Lubuskiem. Kto może liczyć na mandat?
fot. OGB Pro

Zgodnie z wynikami sondażu, gdyby wybory odbyły się dzisiaj, dwie główne partie, Koalicja Obywatelska oraz Prawo i Sprawiedliwość, zdobyłyby w Lubuskiem po 4 mandaty, Trzecia Droga może liczyć na 2 mandaty, natomiast Konfederacja i Nowa Lewica zdobyłyby po jednym mandacie. Oznacza, to że Nowa Lewica straciłaby jeden mandat na rzecz Trzeciej Drogi.

Jeśli chodzi o poparcie procentowe, to najnowszy sondaż poparcia w Lubuskiem i zarazem ostatni przed ciszą wyborczą, pokazuje, że Koalicja Obywatelska cieszy się poparciem 33.5% respondentów, podczas gdy Prawo i Sprawiedliwość może liczyć na 30.5% głosów Lubuszan. Na podium znalazła się jeszcze Trzecia Droga z wynikiem 14.2% głosów.

Poparcie dla partii politycznych w okręgu nr 8 (Zielona Góra) - prognoza 13.10.2023
fot. OGB Pro

Najnowszy sondaż poparcia w Lubuskiem – metodologia badania

Dziś publikowany sondaż IBSP został zrealizowany na próbie 1100 pełnoletnich mieszkańców Polski. Prognoza parlamentarna jest oparta o wyniki kilku najnowszych sondaży wyborczych.

Nasze prognozy opieramy wyłącznie na sondażach przeprowadzonych metodą telefoniczną (CATI). Wynika to głównie z wiarygodności danych pochodzących z badań przeprowadzonych tą metodą. Badania telefoniczne nie tylko w Polsce, ale także na świecie charakteryzują się najlepszą skutecznością. Więcej na ten temat możecie przeczytać w raporcie z wyborów samorządowych opracowanym przez SprawdzamySondaze.pl. Na wyniki poszczególnych sondaży są nakładane wagi uzależnione od wcześniejszej poprawności wyniku firmy badawczej (im wyższa sprawdzalność wyników, tym wyższa waga).

Rozkład poparcia dla partii politycznych w poszczególnych okręgach obliczany jest w oparciu o historyczne wyniki partii politycznych w tych regionach, a następnie jest korygowany przez sondaże realizowane przez OGB na poziomie lokalnym.

Co o tym sądzisz? Zostaw komentarz