Od 8 do 15 maja w całej Polsce obchodzony jest już po raz dwudziesty Ogólnopolski Tydzień Bibliotek, który rozpoczyna się Dniem Bibliotekarza. Hasło tegorocznej edycji brzmi: „Moja, Twoja, Nasza – Biblioteka!”, a w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Papuszy przygotowano na Tydzień Bibliotek w Żaganiu wiele atrakcji dla każdego.

Tydzień Bibliotek w Żaganiu. Jakie atrakcje czekają na mieszkańców w Miejskiej Bibliotece?
Tydzień Bibliotek 2023, fragment plakatu proj. Emila Idzikowskiego – fot. SBP

Wśród zaplanowanych wydarzeń na Tydzień Bibliotek w Żaganiu znajdują się m.in. majowy Kiermasz Książki, zajęcia dla dzieci oraz spotkania autorskie. W programie można znaleźć także Klub Rękodzieła Dzierganki, Klub Młodego Twórcy oraz Klub Planszówek, a dla najmłodszych przewidziano Łowców Zmysłów. W ramach wydarzenia w Sali Kryształowej ŻPK odbędzie się rówież spotkanie autorskie z Przemkiem Kossakowskim.

Zobacz:  Od stycznia wrócą bezpośrednie autobusy Szprotawa-Zielona Góra

Jednym z wydarzeń, na które szczególnie warto zwrócić uwagę, jest Noc w Bibliotece. W nocy z 12 na 13 maja biblioteka otworzy swoje drzwi dla czytelników, którzy będą mieli okazję wziąć udział w spotkaniu autorskim z Łukaszem Świerkowskim.

Tydzień Bibliotek w Żaganiu to doskonała okazja do poznania bogatej oferty biblioteki oraz przypomnienia sobie o tym, jak ważną rolę pełnią one w naszym życiu. Warto zajrzeć w tym czasie nie tylko do MBP im. Papuszy w Żaganiu ale też do bibliotek w całej Polsce.

Co o tym sądzisz? Zostaw komentarz