Policjanci z Żagania zatrzymali mężczyznę podejrzanego o włamanie do mieszkania oraz kradzież. Podczas interwencji jeden z funkcjonariuszy został odepchnięty przez nowego lokatora, który chciał wymusić na nim odstąpienie od czynności służbowych.

Włamywacz złapany na gorącym uczynku. Próbował zmusić policjantów do odstąpienia od czynności
fot. Lubuska Policja

Do zdarzenia doszło w jednym z mieszkań przy placu Klasztornym, po zgłoszeniu o możliwym włamaniu. Na miejscu funkcjonariusze zauważyli zniszczone drzwi wejściowe, a przy wejściu do mieszkania przygotowane do wyniesienia urządzenia domowe, których włamywacz nie zdążył zabrać. W wejściu stanął złapany na gorącym uczynku włamywacz, który odepchnął policjanta w celu wymuszenia na nim zaniechania wykonania czynności służbowych. Mężczyzna został zatrzymany.

Zobacz:  33-latek podejrzany o kradzież rozbójniczą w rękach Policji

Żagań: Włamywacz złapany na gorącym uczynku

Po przeprowadzeniu czynności z zatrzymanym, policjanci znaleźli przy nim kartę bankomatową należącą do właściciela mieszkania. Okazało się, że zatrzymany mężczyzna jest także podejrzany o zniszczenie mienia, poprzez wybicie szyby w pojeździe oraz uszkodzenie drzwi wejściowych do innego mieszkania, do którego doszło kilka dni wcześniej. 32-letni mieszkaniec Żagania usłyszał również zarzut wywierania wpływu na czynności funkcjonariusza. Łączna kara, jaką grozi mu za popełnione przestępstwa, to 10 lat pozbawienia wolności.

Prokuratura Rejonowa w Żaganiu zawnioskowała o tymczasowe aresztowanie mężczyzny, co zostało uwzględnione przez Sąd.

Co o tym sądzisz? Zostaw komentarz