Żagańscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o rozbój w Żaganiu. Zatrzymani mężczyźni to 18 i 25-latek, którzy w pobili i okradli 33-latka po tym jak odmówił im oddania pieniędzy.

Rozbój w Żaganiu. Pobili 33-latka bo nie oddał im pieniędzy
fot. Policja

Do zdarzenia doszło w sobotę, 21 stycznia, w godzinach wieczornych. Według relacji pokrzywdzonego, 33-latek został zaczepiony przez dwóch mężczyzn, którzy zażądali od niego pieniędzy. Gdy im odmówił zaczęli go bić i kopać po całym ciele. Gdy już nie był w stanie się bronić, sprawcy zabrali mu portfel z pieniędzmi i dokumentami oraz telefon komórkowy.

Rozbój w Żaganiu

Pobity i okradziony mężczyzna nie znał napastników. Policjanci zabezpieczyli więc wszystkie ślady, które mogłyby pomóc w ich ujęciu i przeanalizowali zapisy nagrań z monitoringu. Dzięki skutecznej pracy funkcjonariuszy, udało się wytypować i zatrzymać sprawców napadu. Najpierw zatrzymano 25-latka a kilka dni później w ręce policji wpadł jego 18-letni kolega.

Zobacz:  W czwartek 28.09. zawyją syreny alarmowe w Żaganiu, Szprotawie i okolicach. Dlaczego i co to znaczy?

Zgromadzony w sprawie materiał dowodowy, pozwolił postawić mężczyznom zarzut dokonania rozboju. Prokurator, po przesłuchaniu podejrzanych, skierował wobec nich wniosek o tymczasowe aresztowanie. Sąd Rejonowy w Żaganiu zastosował w obu przypadkach środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Za dokonanie rozboju grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Co o tym sądzisz? Zostaw komentarz