Policjanci zatrzymali 36-letniego mężczyznę, który nie chciał zatrzymać się do kontroli drogowej. Jak się okazało, mężczyzna był poszukiwany, miał również orzeczony zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów a narkotester wskazał, że znajduje się pod działaniem środków odurzających.

Pościg w Żaganiu
fot. Lubuska Policja

Pościg w Żaganiu do którego doszło w sobotę, 19 listopada, zakończył się zatrzymaniem poszukiwanego 36-letniego mężczyzny. Kierowca ściągnął na siebie problemy po tym jak nie zatrzymał się do kontroli drogowej i gwałtownie przyspieszył na widok radiowozu. Po wjechaniu w drogę leśną stracił panowanie nad pojazdem, wyskoczył z auta i kontynuował ucieczkę. Został zatrzymany w bezpośrednim pościgu pieszym.

Zobacz:  Seryjny złodziej z Żagania pójdzie siedzieć. 26-latek zaatakował policjanta w trakcie zatrzymania

Pościg w Żaganiu: Zatrzymany to poszukiwany zielonogórzanin

Zatrzymany mężczyzna to 36-letni mieszkaniec Zielonej Góry. Był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze 28 miesięcy, miał również orzeczony zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Badanie narkotesterem wskazało, iż mężczyzna znajdował się pod dzianiem środka odurzającego.

Mężczyznę przewieziono do zakładu karnego, gdzie będzie czekał na rozstrzygnięcie postępowań związanych z popełnionymi przestępstwami czyli: kierowania pojazdem mechanicznym wbrew orzeczonemu zakazowi, niezatrzymanie się do kontroli drogowej oraz kierowanie pod działaniem środków odurzających.

Co o tym sądzisz? Zostaw komentarz