W związku ze zbliżającym się Dniem Wszystkich Świętych bądźmy przygotowani na czasowe zmiany organizacji ruchu przy żagańskiej nekropolii. Na drogach trwa policyjna Akcja Znicz. Jak dojechać na cmentarz w Żaganiu?

Jak dojechać na cmentarz w Żaganiu 1.11.? Uwaga na zmiany w organizacji ruchu, rusza Akcja Znicz
fot. Pixabay

Dzień Wszystkich Świętych obchodzony jest 1 listopada, jednak kilka dni wcześniej można napotkać na cmentarzach większą niż zazwyczaj ilość osób, które przychodzą uporządkować groby swoich bliskich oraz zauważyć wzmożony ruch drogowy w okolicach nekropolii. W związku z tym w rejonie żagańskiego cmentarza nastąpią czasowe zmiany w organizacji ruchu. Patrzmy uważnie na znaki i nie jeździjmy na pamięć.

Zobacz:  Podczas zakupów zatrzymał poszukiwanego przez sąd mężczyznę

Żagań: Zmiany w organizacji ruchu przy cmentarzu

Zmiany organizacji ruchu przy największej nekropolii w Żaganiu, przy ul. Kożuchowskiej, będą obowiązywać w dniach od 31 października do 3 listopada. Zmiany obowiązują na odcinku ulicy Krętej, od drogi wojewódzkiej nr 296 do skrzyżowania z drogą gminną, oraz na odcinku łączącym ulicę Krętą z ulicą Kożuchowską (DW 296). W okresie Wszystkich Świętych na ul. Krętej obowiązywać będzie ruch jednokierunkowy oraz zakaz zatrzymywania się po prawej stronie na całym odcinku ulicy w kierunku Bożnowa.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Żaganiu i podległych komisariatów prowadzić będą wzmożone policyjne działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa osób odwiedzających zmarłych bliskich na cmentarzach. Policjanci będą przez kilka dni kierowali ruchem na drogach, aby w bezpieczny i sprawny sposób dotrzeć do grobów swoich bliskich. Pamiętajmy, aby bezwzględnie stosować się do poleceń policjantów na drogach i patrzeć na znaki drogowe – w wielu miejscach możliwe będą czasowe zmiany organizacji ruchu.

Co o tym sądzisz? Zostaw komentarz