Pijany kierowca przewoził samochodem trójkę dzieci, nie miał uprawnień do kierowania, a pojazd którym się poruszał nie został dopuszczony do ruchu. 32-latek odpowie za popełnione przestępstwo oraz wykroczenia.

Pijany kierowca przewoził samochodem trójkę dzieci
fot. Policja

Kumulacja nieodpowiedzialności. Policjanci z żagańskiej jednostki zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem osobowym marki Ford, podczas której okazało się, że 32-letni mężczyzna znajduje się w stanie nietrzeźwości. Nie posiadał też uprawnień do kierowania pojazdami, a samochód którym się poruszał nie został dopuszczony do ruchu. Najbardziej bulwersujący w tej sprawie jest fakt, że pijany kierowca przewoził samochodem trójkę dzieci.

Zobacz:  Pościg w Żaganiu. Zatrzymany to poszukiwany 36-letni zielonogórzanin

Pijani kierowcy to potencjalni zabójcy na drodze dlatego kary za wsiadanie za kierownicę po alkoholu są bardzo dotkliwe. Nietrzeźwemu kierowcy grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat oraz zakaz prowadzenia pojazdów nie mniejszy niż 3 lata. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka też świadczenie pieniężne, w wysokości nie mniejszej niż 5 tysięcy złotych.

Co o tym sądzisz? Zostaw komentarz