W najbliższych godzinach czeka nas załamanie pogody, które przyniesie do Polski wichury ostrzega IMGW-PIB. Ostrzeżenie przez silnym wiatrem (II stopnia) obowiązuje dla większość województw a w Lubuskiem dotyczy wszystkich powiatów. Wichura może uderzyć już dzisiejszej nocy 16/17 stycznia ostrzegają synoptycy.

Nadciąga wichura. Porywy wiatru osiągną 100 km/h. IMGW wydał alert na 17.01.
fot. Pixabay

Nad Lubuskie nadciąga wichura. Ostrzeżenie przed silnym wiatrem dla Lubuskiego

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w niedzielę ostrzeżenia dla województwa lubuskiego przed niebezpiecznymi zjawiskami pogodowymi. We wszystkich lubuskich powiatach prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 35 km/h do 50 km/h, w porywach do 100 km/h. Wiatr północno-zachodni i zachodni. Najsilniejsze porywy wystąpią w poniedziałek, 17 stycznia, nad ranem i w pierwszej części dnia.

Zobacz:  Wracają upały w Lubuskiem. W weekend na termometrach znów zobaczymy 30 stopni

Zobacz: Najnowsze ostrzeżenia meteorologiczne przed niebezpiecznymi zjawiskami pogodowymi w Regioneo

Alert wydano na poniedziałek, 17 stycznia 2022 roku. Jak zaznaczono w komunikacie, ostrzeżenie może być kontynowane. Prawdopodobieństwo wystąpienia niekorzystnych zjawisk meteorologicznych oszacowano na 90%.

Załamanie pogody wraz z początkiem nowego tygodnia, przyniesie nam układ niskiego ciśnienia znad Rosji i wędrujący z północy na południe chłodny front, niosący opady. Duże różnice ciśnienia nad Polską, spowodują powstanie silnych porywów wiatru. Po przejściu wichury do kraju spłynie zimne powietrze arktyczne.

Co o tym sądzisz? Zostaw komentarz