Centrum Kreatywnej Kultury w Zielonej Górze, WOSiR w Drzonkowie, lubuskie wsie i miasteczka, a na koniec muzeum w Ochli. Te miejsca odwiedzą uczestnicy międzynarodowego festiwalu Oblicza Tradycji 2022. W Lubuskiem znów zagości światowy folklor. W wydarzeniu wezmą udział m.in. zespoły z Polski, Ukrainy, Kamerunu czy Niemiec.

Rusza międzynarodowy festiwal Oblicza Tradycji 2022
Zdjęcie ilustracyjne – fot. Pixabay

W tym roku po raz pierwszy miejscem festiwalowych występów będzie zielonogórskie Centrum Kreatywnej Kultury. Tam zobaczymy m.in. Dziecięcy Regionalny Zespół „Mały Haśnik” z Beskidu Żywieckiego, Zespół Tańca Ludowego „Zarya” z Bułgarii i Narodowy Zespół Tańca z Meksyku.

Nie zabraknie również Gali Tradycji z udziałem wszystkich zespołów i oczywiście gospodarza wydarzenia – Lubuskiego Zespołu Pieśni i Tańca im. Ludwika Figasa. Zwieńczeniem festiwalu będzie zaś spotkanie z artystami w Ochli połączone z imprezą „Dobre, smaczne, bo lubuskie”, czyli warsztatami kulinarnymi i degustacją regionalnych potraw.

Zobacz:  Stanęła na krawędzi i chciała skoczyć z mostu. Do zmiany zdania nakłonili ją przechodnie i policjantka

Oprócz Zielonej Góry artyści zawitają też do innych miejsc w regionie. Już 22 czerwca (środa) o godzinie 17:00 w Szprotawie wystąpi Narodowy Zespół Tańca z Meksyku, natomiast w piątek, 24 czerwca, będzie można podziwiać występny taneczne Dziecięcego Zespołu „Perła” z Ukrainy który wystąpi o 16:30 w Żaganiu oraz o godzinie 19:00 w Małomicach.

Festiwal Oblicza Tradycji 2022 rozpocznie się w środę, 22 czerwca, o godzinie 16:00 w Centrum Kreatywnej Kultury. Pełny program imprezy dostępny jest na oficjalnej stronie festiwalu.

Co o tym sądzisz? Zostaw komentarz