Spółka MZK wdraża system mobilnych płatności mPay w Żaganiu. Parkowanie w Żaganiu można od lutego opłacać telefonem.

Parkowanie w Żaganiu opłacisz telefonem. MZK wdraża mPay w Żaganiu
fot. ©Regioneo.pl

Strefami płatnego parkowania w Żaganiu zarządza miejski przewoźnik, spółka MZK, która wdraża w mieście system mobilnych płatności mPay. To nowoczesna aplikacja, dzięki której od lutego, parkowanie w Żaganiu można opłacić wprost z ekranu swojego telefonu. Szybko, wygodnie i bez podchodzenia do parkomatu.

Aby skorzystać z mPay w Żaganiu, należy wcześniej pobrać na swój smartfon aplikację, która działa na zasadzie elektronicznej portmonetki. Aby opłacać usługi za jej pomocą wcześniej musimy ją doładować wybraną przez nas kwotą. Można to zrobić na kilka sposobów np. tradycyjnym przelewem bankowym, BLIKIEM lub podłączając do aplikacji kartę płatniczną. Partnerem mPay w zakresie obsługi transakcji kartowych jest firma Mastercard, która gwarantuje, że dane używanych w aplikacji kart płatniczych są w pełni bezpieczne.

Zobacz:  Loko-Piknik w Żaganiu. Kolejowe święto dla pasjonatów kolejnictwa

mPay to system płatności mobilnych, działający w wielu polskich miastach np. Zielonej Górze, dzięki któremu można realizować także inne codzienne transakcje. Poza wznoszeniem opłat parkingowych w wielu polskich miastach, udostępnia m.in. na zakup biletów kolejowych i autobusowych, doładowania telefonów na kartę, bilety do zoo i parków a nawet nadanie paczki kurierem.

Co o tym sądzisz? Zostaw komentarz