24-latek typowany jako sprawca przestępstwa, podczas próby zatrzymania potrącił policjanta i rozpoczął ucieczkę przez rzekę Bóbr. Został zatrzymany po krótkim pościgu przez byłego policjanta, który znajdował się w pobliżu.

Najpierw potrącił policjanta potem wskoczył do rzeki. 24-latek nie zdołał uniknąć zatrzymania
fot. KPP w Żaganiu

Całe zajście miało miejsce w piątek rano, 9 kwietnia, gdy policjant z komisariatu w Szprotawie w drodze na służbę zauważył samochód Renault za kierownicą którego siedział mężczyzna typowany z związku z podejrzeniem dokonania przestępstw. Policjant przekazał informację funkcjonariuszowi, który pełnił w tym czasie służbę.

Żagań: 24-latek potrącił policjanta podczas próby zatrzymania

Doszło do próby zatrzymania 24-latka podczas której mężczyzna gwałtownie ruszył do przodu i potrącił policjanta. Podczas cofania jego pojazd zatrzymał się na skarpie rzeki a on sam nie mając dalszej drogi ucieczki wybiegł z samochodu i wskoczył do zimnej wody przepływając na drugi brzeg rzeki. Tam został zatrzymany. W zatrzymaniu 24-latka pomógł były policjant który znajdował się w pobliżu i widział całą sytuację. Przy zatrzymanym mężczyźnie policjanci znaleźli susz roślinny.

Zobacz:  Zmiany w rozkładach jazdy autobusów. Nowa linia Żagań-Gozdnica i powrót autobusów na Brzozową w Szprotawie

24-letni mężczyzna usłyszał zarzuty niezatrzymania się do kontroli drogowej, dokonania kradzieży z włamaniem, czynnej napaści na funkcjonariusza podczas wykonywania przez niego czynności służbowych, oraz posiadania środków odurzających. Za popełnione przestępstwa grozi łączna kara pozbawienia wolności do 10 lat. Sąd Rejonowy w Żaganiu zastosował środek zapobiegawczy w postaci aresztu na okres trzech miesięcy.

Co o tym sądzisz? Zostaw komentarz