Policjanci zatrzymali mężczyznę, który zniszczył panele słoneczne na farmie fotowoltaicznej. Straty jakie poniósł właściciel to ponad 300 tysięcy złotych. Zatrzymany 30-latek jest mieszkańcem powiatu żagańskiego. Usłyszał już zarzut zniszczenia mienia o znacznej wartości. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Mężczyzna, który zniszczył panele słoneczne na farmie w Koninie Żagańskim wpadł w ręce policji
30-latek zniszczył panele słoneczne warte ponad 300 tys. złotych – fot. KPP w Żaganiu

Do zniszczenia paneli słonecznych wraz z innymi urządzeniami na terenie farmy fotowoltaicznej kwietniu na terenie farmy fotowoltaicznej w Koninie Żagańskim doszło w kwietni. Wartość strat, jakie poniósł właściciel szacowane są na 322 tysiące złotych. Po otrzymaniu zgłoszenia policjanci Komisariatu Policji w Iłowej podjęli czynności mające na celu ustalenie sprawcy.

Zobacz:  Pościg w Żaganiu. Policja schwytała poszukiwanego mężczyznę, który w maju zbiegł z Zakładu Karnego

Na podstawie zgromadzonego materiału, kryminalni wytypowali 30-latka, który mógł odpowiadać za dokonanie zniszczeń. Mężczyzna został zatrzymany w piątek, 11 czerwca, na parkingu stacji paliw w Iłowej.

Podczas wykonywania czynności procesowych, 30-letni mieszkaniec powiatu żagańskiego usłyszał zarzut zniszczenia mienia o znacznej wartości. Przestępstwo to jest zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 10.

Co o tym sądzisz? Zostaw komentarz