23-latek, który wyrwał torebkę seniorce i uciekł, został ujęty przez świadka całego zdarzenia – 60-letniego pana Jerzego ze Świebodzina, który przekazał złodzieja w ręce policji.

60-latek ujął 23-latka, który wyrwał torebkę seniorce
Jerzy Sydonowicz ze Świebodzina zatrzymał 23-latka, który wyrwał torebkę seniorce – fot. Lubuska Policja

60-letni Jerzy Sydonowicz ze Świebodzina, na co dzień pracuje w firmie ochroniarskiej. W poniedziałkowe popołudnie, 4 października, zauważył z balkonu starszą kobietę, która przechodziła koło jego bloku. Seniorka miała przy sobie czarną torebkę. Chwilę po tym, gdy kobieta zniknęła mu z pola widzenia, zza rogu wybiegł młody mężczyzna z identyczną torebką w ręku i schował się w zaroślach. Gdy po chwili zauważył zdezorientowaną kobietę szukającą złodzieja, nabrał pewności, że została ona właśnie okradziona.

Świebodzin: 60-latek ujął 23-latka, który wyrwał torebkę seniorce

60-latek poprosił żonę o wezwanie policji, a sam poszedł sprawdzić, czy złodziej wciąż ukrywa się w krzakach. Zastał tam 23-letniego mieszkańca Żagania, który przeglądał zawartość skradzionej wcześniej torebki. Pan Jerzy ujął 23-latka i przekazał w ręce patrolu, który zjawił się na miejscu. Mężczyznę zatrzymano a jego czyn zakwalifikowano jako kradzież zuchwałą, za co grozi od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

Za reakcję, odwagę oraz ujęcie podejrzanego o  kradzież panu Jerzemu Sydonowiczowi należą się ogromne podziękowania i szacunek. – mówią policjanci ze świebodzińskiej komendy.

Co o tym sądzisz? Zostaw komentarz