Spostrzegawczość oraz szybka reakcja policjanta ze Szprotawy, doprowadziła do zatrzymania mężczyzny poszukiwanego do odbycia kary ponad jednego roku pozbawienia wolności. 45-letni mężczyzna trafił do zakładu karnego.

Policjant ze Szprotawy - Andrzej Szykuła
fot. Lubuska Policja

Policjant ze Szprotawy, młodszy aspirant Andrzej Szykuła, podczas swojego urlopu okazał się być nie tylko dobrym obserwatorem, ale też szybko zareagował na sytuację wymagającą interwencji. Dzięki jego spostrzegawczości, udało się zatrzymać 45-letniego mężczyznę, który był poszukiwany do odbycia kary ponad roku pozbawienia wolności.

Do zatrzymanie doszło w piątek, 28 kwietnia. Policjant zobaczył idącego mężczyznę, który przypominał mu osobę poszukiwaną i od razu postanowił działać. Pobiegł za nim i dokonał jego zatrzymania, a następnie skontaktował się z dyżurnym, który potwierdził, że zatrzymany to właśnie poszukiwana osoba.

Zobacz:  Velo Sprotavia prawie gotowa

Mężczyzna został przewieziony na Komisariat Policji, gdzie wykonano z nim niezbędne czynności a następnie trafił do zakładu karnego. Co ciekawe młodszy aspirant Szykuła pokazał swoją profesjonalną postawę w trudnych sytuacjach nie po raz pierwszy. W kwietniu podobna sytuacja miała miejsce, kiedy to ten sam policjant zatrzymał również poszukiwaną osobę do odbycia kary za przestępstwa narkotykowe.

Co o tym sądzisz? Zostaw komentarz