Szprotawski magistrat poinformował, że Szprotawska Tarcza Ochronna zamrozi opłaty za wodę i ścieki w Szprotawie na dwa lata. Nowe taryfy zostały już zatwierdzone.

Szprotawska Tarcza Ochronna zamrozi ceny na dwa lata
Zdjęcie inlustracyjne – fot. Unsplash

Szprotawska Tarcza Ochronna wprowadzona na początku tego roku w zakresie cenn usług przez Zarząd Nieruchomościami Chrobry, została rozrzeszona o opłaty za wodę i ścieki. Nowe taryfy zostały już zatwierdzone przez Dyrektora Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej we Wrocławiu gwarantując mieszkańcom miasta i gminy niezmienne ceny przez kolejne dwa lata.

To wynik rozsądnej polityki ekonomicznej, trafnych decyzji i ciężkiej pracy wykonanej przez spółkę SzWiK, jak również szprotawskich koalicyjnych radnych. – mówi burmistrz Szprotawy, Mirosław Gąsik.

Zobacz:  Velo Sprotavia prawie gotowa

W nadchodzącym roku spółka Szprotawskie Wodociągi i Kanalizacja przystąpi do budowy instalacji fotowoltaicznych, które zabezpieczą elektroenergetycznie oczyszczalnie ścieków w Wiechlicach, Długiem oraz ujęcia wody przy ul. Kraszewskiego w Szprotawie i stację uzdatniania wody w Borowinie. Inwestycje mają wpłynąć na niezmienną cenę wody.

Na stronie internetowej szprotawskiego magistratu, można zapoznać się z taryfami za wodę i ścieki obowiązującymi od 1 grudnia 2022 do 30 listopada 2025 roku. Ponadto spółka SzWiK poinformowała, o wysokości dopłat udzielonych gospodarstwom domowym w grupie taryfowej 1 w 2022 roku.