Nowy Szpital w Szprotawie otrzymał kolejną partię darów od Komandorii Zakonu Joannitów. Transport zawierał 30 sterowanych elektrycznie łóżek szpitalnych oraz szafki szpitalne. To już kolejna pomoc dla lubuskich szpitali od Szwajcarów.

Nowy Szpital w Szprotawie otrzymał 30 łóżek
fot. Lubuskie.pl

Przekazana darowizna ma nie tylko wartością materialną, ale jest przede wszystkim wyrazem dobroci serca, troski i chęci niesienia pomocy. Cieszę się, że po raz kolejny doświadczamy wsparcia ze strony naszych partnerów Franza Friedricha Prinza von Preussen i Komandorii Zakonu Joannitów. Bardzo za to dziękujemy – mówi członek zarządu Tadeusz Jędrzejczak.

Zobacz:  Velo Sprotavia prawie gotowa

Przypomnijmy, że dostawa darów jest efektem długoletniej współpracy samorządu województwa z Komandorią Zakonu Joannitów w Szwajcarii. Dzięki bliskim i pielęgnowanym stosunkom udało się wesprzeć lubuskie lecznice. W sumie w latach 2018 – 2021 Województwo Lubuskie otrzymało ponad 400 elektrycznych łóżek szpitalnych oraz sporo szpitalnego wyposażenia jak np. wózki inwalidzkie i rolatory.

Poza tym szwajcarska organizacja wielokrotnie przesyłała niezbędny sprzęt biurowy. Pomoc trafiła chociażby do lecznicy w Zielonej Górze, szpitala w Międzyrzeczu oraz Centrum Leczenia Dzieci i Młodzieży w Zaborze. Oczywiście na tej liście znajduje się także Nowy Szpital w Szprotawie. Pozwoliło to znacznie poprawić komfort leczenia pacjentów.

Co o tym sądzisz? Zostaw komentarz