W sierpniu ubiegłego roku z cmentarza w miejscowości Stara Jabłona (gmina Niegosławice) została skradziona brama cmentarna wraz z furtką o wartości 12 tysięcy złotych. Policja od razu podjęła czynności zmierzające do odzyskania skradzionego mienia i schwytania sprawcy przestępstwa. Po ponad 8 miesiącach poszukiwań, brama została odnaleziona, a sprawca, 28-letni mężczyzna, został zatrzymany.

Stara Jabłona: Odnalazła się brama cmentarna skradziona 8 miesięcy temu
fot. Lubuska Policja

Do zdarzenia doszło w nocy z 15 na 16 sierpnia 2022 roku na cmentarzu w miejscowości Stara Jabłona w gminie Niegosławice, skąd skradziono dwuskrzydłową bramę cmentarną wraz z furtką. Po otrzymaniu zgłoszenia, Policja podjęła czynności w celu odnalezienia sprawcy przestępstwa. Mimo że upłynęło kilka miesięcy, funkcjonariusze nie zaprzestali pracy, a dzięki bardzo dobremu rozpoznaniu w terenie oraz skutecznej pracy operacyjnej, udało im się wytypować osobę, która mogła być odpowiedzialna za kradzież.

Stara Jabłona: Skradziona brama cmentarna odnaleziona

W poniedziałek, 24 kwietnia, policjanci przeszukali jedną z posesji w tej samej gminie, gdzie ujawnili bramę wraz z furtką oraz zatrzymali 28-letniego mężczyznę, który przyznał się do kradzieży. Mężczyzna usłyszał zarzuty, za które grozi mu kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Brama wróciła już na swoje miejsce.

Co o tym sądzisz? Zostaw komentarz