Policjanci z Komisariatu Policji w Iłowej zatrzymali 18-letniego mężczyznę, który okazał się być stałym złodziejem. Zwykle kradł alkohole, kosmetyki oraz e-papierosy, ale 18 kwietnia ukradł skarbonkę z pieniędzmi przeznaczonymi na leczenie chorego dziecka. W sumie, łączna wartość skradzionych przez niego pieniędzy i mienia to blisko 7000 złotych.

Ukradł skarbonkę z pieniędzmi na leczenie chorego dziecka. Zatrzymany 18-latek okazał się wielokrotnym złodziejem
fot. Lubuska Policja

Do zdarzenia doszło 18 kwietnia na jednej ze stacji paliw. Młody mężczyzna ukradł skarbonkę z pieniędzmi w kwocie 2000 złotych, które były zbierane na leczenie chorego dziecka. W toku śledztwa przeprowadzonego przez policjantów z Komisariatu Policji w Iłowej, 18-letni mieszkaniec Iłowej został zatrzymany w czwartek, 4 maja.

Zobacz:  Zatrzymano sprawcę serii włamań do parafii w Iłowej

Podczas przeszukania mieszkania 18-latka, okazało się, że ten z cyklicznych kradzieży uczynił sobie stałe źródło dochodu. Policjanci znaleźli zniszczoną skarbonkę oraz przedmioty związane z innymi tego typu przestępstwami. W sumie, łączna wartość skradzionych przez niego pieniędzy i mienia to blisko 7000 złotych.

Zatrzymany mężczyzna usłyszał pięć zarzutów kradzieży. Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Żaganiu, sąd zdecydował o zastosowaniu wobec niego tymczasowego aresztowania na trzy miesiące jako środka zapobiegawczego.