Lubuscy policjanci zatrzymali 25-latka podejrzewanego o usiłowanie zabójstwa w miejscowości Borowe (gmina Iłowa). Policyjna obława zakończyła się sukcesem w piątek, przed godziną 20-tą na obwodnicy Żagania. Medycy walczą o życie 25-latki a policjanci ustalają dokładne okoliczności zdarzenia i motyw działania napastnika. Wkrótce rozpoczną się czynności procesowe z jego udziałem.

Borowe: Usiłowanie zabójstwa. Policyjna obława za 25-latkiem zakończona na obwodnicy Żagania
fot. Lubuska Policja

W piątek, 9 grudnia, od wczesnych godzin trwała obława za mężczyzną, podejrzewanym o usiłowanie zabójstwa w miejscowości Borowe (gmina Iłowa). Według wstępnych ustalień Policji mężczyzna poważnie ranił swoją 25-letnią partnerkę, którą w stanie ciężkim odwieziono do szpitala w Zielonej Górze. Medycy walczą o jej życie.

Zobacz:  Policjant w drodze do pracy zatrzymał auto jadące wężykiem – kierowca był pijany

Początkowo za wyjaśnienie okoliczności tego zdarzenia odpowiedzialni byli policjanci z Żagania. Ale z uwagi na kryminalny charakter sprawy, poważne obrażenia poszkodowanej oraz podejrzenie, że za taki stan kobiety może być odpowiedzialny jej 25-latni partner, bardzo szybko do działań przystąpili funkcjonariusze wielu lubuskich komend. Przez kilkanaście godzin trwała obława za napastnikiem.

25-latek, chcący przedłużyć swą wolność, miał ukrywać się w lesie. Policjanci odcinali mu drogę potencjalnej ucieczki, aby nie stanowił on zagrożenia dla osób postronnych. Kluczowa okazała się współpraca służb kryminalnych, śledczych i prewencyjnych. Osaczony mężczyzna próbując wydostać się z policyjnej obławy w końcu został został zatrzymany na obwodnicy Żagania, gdzie kryminalni zorganizowali blokadę.

Zobacz:  Żagań: Będą strzelać na terenie Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych

Mężczyznę przewieziono do Komendy Powiatowej Policji w Żaganiu, gdzie prowadzone będą czynności procesowe z jego udziałem. Sprawa prowadzona jest pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Żaganiu. Ustalane będą dokładne okoliczności tego zdarzenia.

Co o tym sądzisz? Zostaw komentarz