Z pierwszym dniem września, pierwszy dzwonek zabrzmiał w Iłowej gdzie odbyła się uroczysta Wojewódzka Inauguracja Roku Szkolnego.

Wojewódzka inauguracja roku szkolnego. Pierwszy dzwonek zabrzmiał w Iłowej
Wojewódzka inauguracja roku szkolnego 2021/22 w Iłowej – fot. KPP w Żaganiu

Wojewódzka inauguracja roku szkolnego 2021/2022 w tym roku odbyła się w Iłowej. Oficjalne rozpoczęcie roku szkolnego poprzedziła msza święta pod przewodnictwem biskupa Tadeusza Lityńskiego. Podczas uroczystego apelu wielokrotnie podkreślano jak ważna w życiu każdego człowieka jest szkoła bo to w niej zdobywamy wiedzę, ale również rozwijamy swoje pasje, zawiązujemy znajomości na całe życie. W Szkole Podstawowej imienia Lotników Alianckich minutą ciszy uczczono wszystkie ofiary II Wojny Światowej. 1 września obchodziliśmy 82. rocznicę jej wybuchu.

Zobacz:  Autostrada A18 na odcinku lubuskim już gotowa

Po oficjalnych uroczystościach uczestnicy udali się na pobliski stadion gdzie swoje stoisko z wieloma atrakcjami przygotowała Komenda Wojewódzka Policji w Gorzowie Wielkopolskim przy wsparciu żagańskich policjantów.

W tym ważnym wydarzeniu dla wszystkich uczniów udział wzięli również: Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak, Komendant Wojewódzki Policji w Gorzowie Wielkopolskim inspektor Jarosław Pasterski wraz z Komendantem Powiatowym Policji w Żaganiu młodszym inspektorem Marcinem Sapunem oraz wielu zaproszonych gości, samorządowców i przedstawicieli innych służb mundurowych.

Co o tym sądzisz? Zostaw komentarz