W środę 10 maja 21 nowych funkcjonariuszy złożyło uroczyste ślubowanie i zasilili szeregi Lubuskiej Policji. Nowi policjanci trafią teraz na kilkumiesięczne szkolenie podstawowe do jednej ze szkół Policji, gdzie poznają tajniki służby.

Ślubowali na sztandar - nowi policjanci zasilili szeregi Lubuskiej Policji
fot. Lubuska Policja

Po procesie adaptacyjnym w określonych jednostkach Policji, nowi policjanci zostaną skierowani do Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Gorzowie Wielkopolskim, komend miejskich w Zielonej Górze i Gorzowie Wielkopolskim, a także do komend powiatowych w Krośnie Odrzańskim, Międzyrzeczu, Strzelcach Krajeńskich, Świebodzinie, Wschowie, Żaganiu oraz Żarach.

Uroczystość rozpoczęła się od meldunku dowódcy nadkomisarza Bogdana Sujaka dla zastępcy komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wielkopolskim inspektora Szymona Sędzika. Nowi funkcjonariusze, zgodnie z tradycją, złożyli ślubowanie na sztandar przed zastępcą szefa lubuskich policjantów. Słowa przysięgi, którą złożyli, były dla nich deklaracją podjęcia służby, która niesie ze sobą odpowiedzialność za bezpieczeństwo mieszkańców i porządek publiczny.

Nowi policjanci zostali odpowiednio przeszkoleni i przygotowani do służby na ulicy, ale ich obowiązki mogą narażać ich własne życie. Z tego powodu nowi mundurowi otrzymali przypomnienie o etyce zawodowej oraz o policyjnej historii i tradycji. Mundur, który noszą, jest symbolem niezawodności, ofiarności i lojalności, a zarazem podstawą ich systemu wartości.

Ślubowanie na sztandar jest symbolicznym momentem, który przypieczętowuje życiowy wybór i moment wejścia do policyjnej społeczności. Nowi policjanci złożyli obietnicę, która wyznacza kierunek ich działań i jest pierwszą wartością na ścieżkach ich życia zawodowego. Świeżo upieczonym funkcjonariuszom, którzy złożyli obietnicę dbałości o bezpieczeństwo i porządek publiczny, Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak podziękował za decyzję i wyrazili nadzieję na zaszczytne pełnienie policyjnej misji oraz zasłużone awanse.

Co o tym sądzisz? Zostaw komentarz