Zielonogórski Wydział do Walki z Przestępczością Narkotykową zakończył prowadzone przez wiele miesięcy śledztwo, które doprowadziło do rozbicia jednej z największych grup narkotykowych w regionie. Rozpracowana grupa przestępcza miała na swoim koncie wprowadzenie do obrotu ponad 40 kilogramów różnych narkotyków a także udzielanie środków odurzających i posiadanie znacznych ilości substancji psychotropowych.

Rozbita grupa przestępcza wprowadziła na rynek ponad 40 kg narkotyków. 11 osób zatrzymanych
Rozbita grupa przestępcza wprowadziła na rynek ponad 40 kg narkotyków. Zatrzymano 11 osób – fot. Lubuska Policja

Policjanci rozpracowali grupę przestępczą, która miała wprowadzić do obrotu ponad 40 kilogramów narkotyków. Zatrzymano 15 osób oraz zabezpieczono ponad 8 kilogramów różnych substancji i 72 tysiące złotych. 11 podejrzanych zostało aresztowanych, a wobec 4 zastosowano dozór policyjny i poręczenie majątkowe.

Zobacz:  Sypnęło śniegiem, trudne warunki drogowe w regionie

Jak poinformowała zielonogórska Policja, akcja była bardzo skomplikowana i wymagała ogromnego nakładu pracy. Podejrzani, aby zakamuflować swoją działalność, przechowywali narkotyki w wynajmowanych mieszkaniach, co utrudniło ich namierzenie. Jednak dzięki wnikliwej pracy śledczych udało się zabezpieczyć ponad 8 kilogramów środków odurzających, między innymi marihuany, haszyszu, amfetaminy, kokainy, metamfetaminy i mefedronu a także 95 sztuk tabletek ekstasy.

Rozbita grupa przestępcza wprowadziła na rynek ponad 40 kg narkotyków. 11 osób zatrzymanych

Zebrany materiał dowodowy pozwolił udowodnić podejrzanym wprowadzenie do obrotu ponad 40 kilogramów różnych narkotyków. Na poczet przyszłych grzywien zabezpieczono ponad 72 tysiące złotych.

Zobacz:  Od stycznia wrócą bezpośrednie autobusy Szprotawa-Zielona Góra

Wśród zatrzymanych osób były dwie kobiety i trzynaście mężczyzn, w wieku od 19 do 50 lat, którzy pochodzili z różnych rejonów kraju, takich jak Zielona Góra, Wrocław, powiat żagański, powiat kłodzki i powiat gryfiński. Sąd Rejonowy w Zielonej Górze na wniosek prokuratora zastosował areszt tymczasowy wobec 11 osób, w tym obu kobiet. Wszyscy podejrzani usłyszeli łącznie 22 zarzuty wprowadzania do obrotu, udzielania i posiadania znacznych ilości środków odurzających i substancji psychotropowych oraz jednemu z mężczyzn z artykułu 224§2 kodeksu karnego – siłowe zmuszanie funkcjonariusza Policji do odstąpienia od czynności służbowych.

Co o tym sądzisz? Zostaw komentarz