Oszuści działający w Internecie nieustannie poszukują nowych sposobów na nieuczciwe wzbogacenie się, do najnowszych należą oszustwa przy zakupie węgla.

Uwaga na oszustwa przy zakupie węgla. Po wpłacie zaliczki kontakt się urywa
fot. Pixabay

W obliczu trwającego sezonu grzewczego oraz problemów z zakupem węgla, coraz częściej pojawiają się oszustwa przy zakupie węgla. Oszuści wykorzystują obecną sytuację, oferując atrakcyjne ceny i obietnice błyskawicznej dostawy, co powinno wzbudzić naszą czujność.

Oszuści pobierają zaliczki i kontakt z nimi się urywa a kupujący zostają bez pieniędzy i bez zakupionego towaru. Oszuści stosują również inne metody działania, takie jak oferty węgla od nieistniejących firm, sprzedawanie pomalowanych na czarno kamieni, czy też tworzenie fałszywych stron internetowych.

Zanim zdecydujemy się na zakup opału w okazyjnej cenie, powinniśmy dokładnie przeanalizować ofertę i zastanowić się, czy rzeczywiście niska cena jest równoznaczna z jakością i uczciwością sprzedawcy. Policja apeluje, aby zwracać uwagę na każdy nawet najdrobniejszy szczegół i kupować tylko u sprawdzonych, zaufanych sprzedawców. Pomysłowość oszustów nie ma granic, a Internet to miejsce, w którym występuje wiele zagrożeń.

Co o tym sądzisz? Zostaw komentarz