Operator komórkowy T-Mobile ogłosił wyłączenie sieci 3G na terenie powiatu żagańskiego. Magentowy operator bez nowych komunikatów opublikował na swojej stronie nowy harmonogram wyłączeń, który przewiduje wyłączenie sieci 3G znacznie wcześniej niż wynikało to z zeszłorocznych zapowiedzi.

Wyłączenie sieci 3G w Żarach, Lubsku i okolicach. T-Mobile podał dokładną datę. Co to oznacza dla klientów?
fot. ©Regioneo.pl

T-Mobile wyłączenie sieci trzeciej generacji zapowiadał już od dawna i od wielu lat przygotowywał się do tej decyzji, przeprowadzając testy w terenie oraz analizując wykorzystanie sieci. Wyłączenie sieci 3G ma na celu uwolnienie zasobów dla nowszych technologii, takich jak LTE i 5G.

T-Mobile zapowiedział wyłączenie sieci 3G w Żaganiu, Szprotawie i okolicach. Co to oznacza dla klientów?

Po wyłączeniu sieci 3G, niektóre starsze modele telefonów komórkowych oraz urządzenia, które nie obsługują technologii LTE lub 5G, mogą przestać działać poprawnie. Może to mieć wpływ na korzystanie z telefonu, szczególnie dla osób korzystających ze starszych modeli lub urządzeń, które nie obsługują nowszych technologii. Oczywiście klienci wciąż będą mieli dostęp do sieci 2G, która swoim zasięgiem pokrywa niemal każdy zakątek Polski i obsługuje połączenia i SMS-y ale trzeba przygotować się na to, że może okazać się ona zawodna a jakość rozmów wyraźnie spadnie.

Zobacz:  Sypnęło śniegiem, trudne warunki drogowe w regionie

W przypadku problemów z dostępem do sieci T-Mobile, operator zapowiedział już wcześniej, że ułatwi klientom wymianę kart SIM oraz telefonów, jeśli stare urządzenia nie będą działać po wyłączeniu sieci 3G.

Harmonogram wyłączania sieci 3G w T-Mobile

T-Mobile udostępnił na swojej stronie internetowej szczegółowy harmonogram wyłączeń nadajników 3G, w którym można sprawdzić dokładny termin dla swojego miasta lub gminy. Wyłączenie sieci 3G w powiecie żagańskim rozpocznie się 20 marca 2023 roku.

Co o tym sądzisz? Zostaw komentarz