Po raz kolejny nagrodzono młodych i zdolnych Lubuszan. Stypendia Marszałka Województwa Lubuskiego – naukowe, twórcze i artystyczne – 25 osobom wręczył wicemarszałek Stanisław Tomczyszyn.

Stypendia Marszałka Województwa Lubuskiego 2021/2022 wręczone. Wśród stypendystów uczniowie z Żagania i Szprotawy
Zdjęcie ilustracyjne – fot. Pexels

Te stypendia to zachęta i podziękowanie za pracę, którą młodzi ludzie wykonują. Uczniowie ci niedługo pójdą na studia, ale zachęcam, aby później wrócili do Lubuskiego, bo będą mieli tu dobrą pracę i możliwości rozwoju naukowego, zawodowego i osobistego. Życzę wielu sukcesów: naukowych, artystycznych i twórczych, by Ziemia Lubuska była znana i było o niej głośno, a także o osobach, które ją reprezentują – mówił wicemarszałek Stanisław Tomczyszyn.       

Zobacz:  W Żaganiu powstanie basen jakiego jeszcze nie widzieliście. "Największa inwestycja w ostatnich latach"

Zarząd Województwa Lubuskiego po raz osiemnasty przyznał stypendia naukowe, twórcze i artystyczne Marszałka Województwa Lubuskiego. Stypendia Marszałka Województwa Lubuskiego otrzymało do tej pory 400 młodych Lubuszan. Łącznie na przestrzeni 17 lat przeznaczono na nie 776.100 zł.

Do urzędu marszałkowskiego wpłynęły 104 wnioski o przyznanie stypendiów na rok szkolny 2021/2022, z czego jeden nie spełnił wymogów formalnych.

Ile wynoszą stypendia Marszałka Województwa Lubuskiego?

Wysokość tegorocznego stypendium to 3 600,00 zł (przyznawane jest na okres 6 miesięcy: od stycznia do czerwca 2022 roku, po 600,00 zł miesięcznie).

Zobacz:  Od stycznia wrócą bezpośrednie autobusy Szprotawa-Zielona Góra

Stypendia Marszałka Województwa Lubuskiego ustanowione zostały w celu stworzenia wybitnie uzdolnionym uczniom odpowiednich warunków do dalszego kształcenia się i rozwoju, a także inspirowania młodzieży do podejmowania kolejnych zadań. Stypendia są również formą promocji młodych ludzi, którzy realizując swoje pasje, zainteresowania i aspiracje, przyczyniają się do pomnażania dorobku intelektualnego naszego regionu.

Uczniowie z Żagania i Szprotawy na liście tegorocznych stypendystów

w kategorii stypendiów naukowych:

  •     Michał Sul – Liceum Ogólnokształcące im. S. Banacha w Żaganiu

w kategorii stypendiów artystycznych:

  •     Joanna Habich – Państwowa Szkoła Muzyczna I st. w Szprotawie
  •     Katarzyna Kurczewska – Państwowa Szkoła Muzyczna I st. w Żaganiu
  •     Klaudia Pawlicka – Klub Sportowy „Pasja” w Żaganiu
Zobacz:  VIII Szprotawski Jarmark Bożonarodzeniowy - jeszcze więcej atrakcji i spotkanie z Mikołajem

Z pełną listę tegorocznych stypendystów można zapoznać się tutaj.