Instytut Metorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie przed silnym wiatrem (II stopnia) dla powiatu żagańskiego. Silnego wiatru możemy spodziewać się już dzisiejszej nocy 4/5 stycznia ostrzegają synoptycy.

W nocy 4/5.01. porywy wiatru osiągną nawet 100 km/h. IGWM wydał ostrzeżenie przed silnym wiatrem (II stopień)
fot. Pixabay

Ostrzeżenie przed silnym wiatrem dla Lubuskiego. Nadciąga kolejna wichura!

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w piątek ostrzeżenia dla województwa lubuskiego przed niebezpiecznymi zjawiskami pogodowymi. We wszystkich lubuskich powiatach w nocy z piątku na sobotę, 4/5 stycznia, prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 40 km/h. Wiatr południowo-zachodni skręcający na zachodni. Lokalnie porywy wiatru mogą osiągnąć do 100 km/h.

Zobacz:  Sypnęło śniegiem, trudne warunki drogowe w regionie

Zobacz: Najnowsze ostrzeżenia meteorologiczne przed niebezpiecznymi zjawiskami pogodowymi w Regioneo.pl

Alert wydano na piątek, 4 lutego 2022 roku. Prawdopodobieństwo wystąpienia niekorzystnych zjawisk meteorologicznych oszacowano na 80%. Silny wiatr, który uderzy w Lubuskie dzisiejszej nocy, będzie doskwierał mieszkańcom całej Polski. Ostrzeżenie II stopnia obowiązuje na obszarze trzech województw: lubuskiego, wielkopolskiego i łódzkiego. Dla reszty kraju wydano alerty niższego I stopnia.

Co o tym sądzisz? Zostaw komentarz