Czwartek, 1 lipca, na drogach powiatu żagańskiego wcale nie był spokojniejszy od środy. Policjanci prowadzili pościg w Szprotawie oraz Gozdnicy za dwoma osobami, które nie zatrzymały się do kontroli drogowej.

Dwóch kierowców, 6 przestępstw. Pościg w Szprotawie i Gozdnicy
fot. KPP w Żaganiu

Pościg w Szprotawie

W czwartek, 1 lipca w Szprotawie 35-letni kierowca jadący Audi A6 nie zatrzymał się do kontroli drogowej i kontynuował jazdę. Mężczyzna został zatrzymany po pościgu. Okazało się, że był prawdopodobnie pod wpływem środków odurzających, posiadał dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych oraz był poszukiwany do odbycia 8 miesięcy kary pozbawienia wolności.

Zobacz:  Podczas zakupów zatrzymał poszukiwanego przez sąd mężczyznę

Co ciekawe w samochodzie było dwóch pasażerów, 27-letni mieszkaniec Szprotawy oraz 29-letni mieszkaniec Świętoszowa i ku zaskoczeniu funkcjonariuszy pasażerowie byli trzeźwi. Otwartym pozostaje pytanie dlaczego pozwolili prowadzić samochód pijanemu koledze.

Pościg w Gozdnicy

Kolejny pościg był prowadzony w Gozdnicy. 37-letni mieszkaniec tej miejscowości poruszając się pojazdem marki Ford Fiesta, także nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Pościg w Gozdnicy zakończył się w województwie dolnośląskim w miejscowości Prędocice. Jak się okazało na miejscu, mężczyzna również posiadał dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych i dodatkowo znajdował się w stanie nietrzeźwości.

Co o tym sądzisz? Zostaw komentarz