19 listopada, na wybranych stacjach kontroli pojazdów będzie można bezpłatnie sprawdzić światła pojazdu w ramach ogólnopolskiej kampanii „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo”.

Gdzie bezpłatnie sprawdzić światła pojazdu?
fot. Pixabay

Kampania „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo” ma zwrócić uwagę kierowców na zagrożenia związane z nieprawidłowym oświetleniem pojazdów. Sprawne i nieoślepiające innych światła, mają wpływ na bezpieczeństwo zarówno nasze jak i pozostałych uczestników ruchu, w szczególności pieszych. Zwłaszcza jesienią, gdy pogarsza się widoczność, prawidłowe działanie świateł pojazdu nabiera szczególnego znaczenia.

Żagań: Gdzie bezpłatnie sprawdzić światła pojazdu?

Bezpłatna kontrola oświatlenia możliwa będzie na jednej z ponad 1300 stacji diagnostycznych w całej Polsce, które biorą udział w kampanii. Wykaz można znaleźć na interaktywnej mapie, która znajduje się pod tym linkiem, na stronach jednostek Policji oraz partnerów kampanii. Dodatkowo aplikacja Yanosik wskaże zainteresowanym najbliższą stację, na której można sprawdzić stan oświetlenia pojazdu.

Jeśli nie uda nam się dotrzeć na stację diagnostyczną w sobotę, 19 listopada, to jeszcze nic straconego. Kolejna okazja do bezpłatnej kontroli oświetlenia będzie już za dwa tygodnie – 3 grudnia.

Co o tym sądzisz? Zostaw komentarz